Stuttgart - kolebka Mercedesa
Zabytkowy MERC z lat 20-stych
Oczywiście nie może zabraknąć odrobiny historii, piękny stary merc z lat dwudziestych, stoi dumnie ....jako jedyny ogrodzony ...do którego nie można podejść ani dotknąć. NAdmienię, że całe zwiedzanie zaczyna się od prezentacji Firmy w sali kinowej, Film opowiada historię, każdy otrzymuje słuchawki bezprzewodowe, z nadajnikiem i wybiera sobie jeden z sześciu języków, niestety polskiego nie ma , ale oczywiście angielski, ..a nawet rosyjski  są dozwolone....W wersji oryginalnej - niemieckiej - film  odbiera się w rewelacyjnej jakości dźwiękiem Dolby Digital, efekty są szałowe, obrazy i animacje komputerowe również.

Po filmie wsiada sie do swoistego rodzaju kolejki !!! zrobionej specjalnie dla tego celu  - kilku całkowicie przeszklonych wagoników napędzanych elektrycznie, o szerokości idealnie odpowiadającej szerokości ciągów komunikacyjnych w całych zakładach...kolejka ta zapewnia transport pomiędzy poszczególnymi oddziałami...nadmienię, iż wagoniki nieraz przechodza na "gazetę" mieszcząc sie w ciasnych zakamarkach i zakrętach zakładowych.

Trójkołowiec i...syn gospodarza
A  to trochę sciencie -fiction...z prezntacji prototypów...cóż  ani to samochód ani motocykl.....trójkołowiec bogato wyposarzony, dwumiejscowy, a w nim syn mojego gospodarza. Przyznam, że zdziwiłem się widząc to  "coś" ale przyznam że zrobiło na mnie wrażenie...choć ciasne ...ale bardzo wygodne wnętrze...no i radocha z jazdy czymś takim musi być niewąska;o))
Tył prototypu F-200

Cóż... z nowości był także prototyp   Możnaby powiedzieć może przyszłej S-klasy coupe, z kamerami wstecznymi i ekranami zamiast lusterek, posiadający w miejscu lewarka zmiany biegów joistik, czy cos w tym rodzaju, w każdym razie pałąk  pozwalający przyspieszć hamować i skręcać w jednym....

jednak urzadzenie ponoć nie przeszło homologacji...i bedą problemy z jego wdrożeniem..do produkcji.....

ale wrażenie robi    piorunujące.....Auto bez kierownicy i pedałów...


Page:   1  2  3  4  5  6  7 
[ Prev ]      [ Next ]